Często firmy bukmacherskie, by zachęcić nowych typerów lub zapewnić obecnych, że granie u nich się opłaca, oferują różne bonusy. Są one udzielane m.in. od pierwszej wpłaty, jako gratyfikacje lojalnościowe (za częstą grę) oraz w ramach akcji promujących zakłady związane z konkretnym wydarzeniem sportowym. Niekoniecznie trzeba mieć konto VIP – na bonusy mają szansę również zwykli użytkownicy.

Takie dodatki ze strony bukmachera wyglądają bardzo przyjaźnie, jednak korzystanie z nich podlega pewnym zasadom. Przede wszystkim, nim się je wypłaci, należy najpierw nimi obrócić, czyli obstawić jakieś typy – i to często nie przypadkowe, tylko o konkretnych kursach. Jak to zrobić? O tym dowiesz się więcej z poniższego artykułu. Zapraszamy!

Czemu bukmacherzy rozdają bonusy?

Są one niczym innym jak formą akcji promocyjnej. Nic dziwnego – ilość legalnie działających bukmacherów w Polsce jest niemała, więc muszą oni walczyć o graczy, przyciągając ich m.in. właśnie bonusami. Problem w tym, że użytkownik, który nie ma jeszcze większego pojęcia o typowaniu meczy piłkarskich czy innych wydarzeń sportowych, po zarejestrowaniu się, nie wie, co zrobić z takim „prezentem”. Jeśli jesteś jedną z takich osób, po przeczytaniu poniższego tekstu, będziesz wiedział, jak postąpić z podarunkiem, jaki przyznał Ci bukmacher.

Czym jest obrót?

By dobrze zrozumieć ideę tych bonusów, należy najpierw wyjaśnić pojęcie obrotu. Nazywamy nim konieczność zagrania (najczęściej kilkukrotnego) przydzielonymi przez firmę środkami. Dopiero po tej czynności pieniądze faktycznie stają się własnością użytkownika i może zlecić ich wypłatę. Ile razy natomiast trzeba obstawić zakłady? To zależy od polityki wybranego bukmachera. Najczęściej chodzi o uzyskanie konkretnej sumy stawek. Dlatego zawsze warto zapoznać się z zasadami, jakie biuro bukmacherskie narzuca w związku z przydzieloną kwotą.

Dlaczego bonusem trzeba obracać?

Jedno jest pewne – bukmacher zdecydowanie nie przyzna użytkownikowi żadnych pieniędzy tak po prostu – za darmo. Bonus z koniecznością obrotu przez typowanie meczów czy innych zdarzeń sportowych daje mu możliwość skorzystania na nim. Operator pobiera marżę, zyskuje na ewentualnej przegranej oraz prawdopodobnie cieszy się nowym klientem.

Na jakie elementy regulaminu bonusów zwrócić uwagę?

Jak już wiesz – wszelkie gratisy zwykle obwarowane są dodatkowymi zasadami, tworzonymi przez firmy bukmacherskie. Niektóre zapisy jednak są ważniejsze od pozostałych.

Kwota obrotu bonusu

W tym punkcie bukmacher określa, jaka musi być suma stawek, czyli jaka jest wartość łącznie postawionych pieniędzy. Najczęściej to suma bonusu x3, czyli jeśli otrzymałeś 50 zł w gratisie, to stawki razem powinny wynosić minimum 150 złotych. Pamiętaj, że nie musisz od razu grać całą kwotą. Tym samym nie ma konieczności obstawiania 3 razy zakładów po 50 złotych. Możesz np. wykupić 6 kuponów po 25 lub 15 po 10 złotych. Nie liczy się więc ich ilość, a sama suma stawek. Gdy spełnisz ten warunek, pieniądze przechodzą na Twoją własność i da się je wypłacić.

Minimalny kurs zdarzenia

Często biura bukmacherskie narzucają też limity dotyczące minimalnej wartości kursów. Najczęściej oscylują one w okolicach 1,5 i 2,0, co oznacza, że trzeba grać nieco ostrzej niż na pewniaczki. Tym samym dobre typy na mecze piłkarskie wymagają nieco wiedzy i doświadczenia, by faktycznie wygrać.

Jakie rodzaje zakładów?

W regulaminie bonusów bukmacherzy często uściślają, jakie rodzaje zakładów gracz może obstawić otrzymanymi środkami. Koniecznie należy zwrócić na to uwagę, szczególnie gdy chce się postawić kupon AKO – wówczas bowiem dla każdego zdarzenia należy sprawdzić kurs, by odpowiadał przepisom dotyczącym bonusów. Zwykle natomiast nie ma znaczenia dyscyplina – czy to piłka nożna, bilard czy darty, firmy bukmacherskie dają tu dowolność.

W jakim terminie należy wykorzystać bonus?

To bardzo ważny punkt – aby nie stracić bonusu, często trzeba obrócić nim w określonym czasie. Długość terminu zależy zwykle od wysokości dodatkowych środków od bukmachera. Nierzadko to więc kwestia kilku dni, tygodni lub miesiąca.

Nie bój się obrócić bonusem

Kiedy już otrzymałeś swoje gratisowe pieniądze na zakłady bukmacherskie – nie bój się z nich korzystać. Pamiętaj jednak, że nie będziesz obstawiać pewniaków, a nieco bardziej ryzykowne mecze. Przeprowadź więc dogłębną analizę spotkania, niezależnie czy to piłka nożna, czy inna dyscyplina sportowa. Możesz też sprawdzić typy na dziś. Specjalne pakiety VIP dają Ci dostęp do profesjonalnych analiz i przewidywanych wyników.