SZKOŁA TYPERSKA - LEKCJA NR.1

▶️Płaska stawka - Jest to jedna z metod stawkowania. Powinien ją znać każdy, kto gra częściej lub rzadziej u bukmachera. Bez wątpienia jest to najłatwiejszy sposób stawkowania, metoda jest szczególnie przydatna dla początkujących, niedoświadczonych typerów, aczkolwiek większość profesjonalistów korzysta właśnie z tego sposobu gry.

▶️Pierwszym krokiem jest ustalenie budżetu. Przy braku przeznaczonej sumy na zakłady dochodzi do nierozważnych decyzji oraz błędów popełnianych w emocjach. Jeśli myślimy poważnie o zakładach, powinniśmy je potraktować jako inwestycje długoterminową. Nie wolno grać oszczędnościami czy pieniędzmi z portfela, gdyż powoduje to stres i napięcie emocjonalne, które wpływa na nasze decyzje.

▶️Drugim krokiem jest ustalenie stawki na zakład, maksymalny wkład w pojedynczy kupon nie powinien przekraczać 2%-3% całości budżetu jakim dysponujemy. Oczywiście są pewne zdarzenia sportowe, przy których dopuszczalne jest pójscie na ustępstwa, np. w przypadku posiadania informacji szybciej niż bukmacher. Większość typerów grając płaską stawką obstawia kupony z kursem zbliżonym do 2-3, takie są najbezpieczniejsze.

▶️Zaletą tego systemu jest niskie ryzyko bankructwa, stabilność środków. Do wypracowania profitu przy płaskiej stawce potrzebne jest min. 51% skuteczności.

▶️Wadą tego systemu gry jest trudność utrzymania samodyscypliny, potrzebna jest chłodna głowa, odpowiedzielność. Większość ludzi poddaje się emocjom, które są najgorszym doradcom człowieka. Przy tym systemie gry nie oczekujmy kokosów pierwszego dnia, chodzi o systematyczne zyski/ Takie podejście z pewnością przybliży was do osiągania profitów.Jeśli gracza spotka czarna passa, środki zmniejszą się o 20%, zaleca się zmniejszenie stawki o 2%. ❌Ewentualne powodzenie lub nie tej metody zależy w dużej mierze od tego, czy w słabszym okresie, który przytrafia się każdemu, typer nie postanowi się “odkuć” i zagrać nieco odważnie. Kolokwialnie mówiąc, słowo "Odkucie" idzie do śmietnika.