Atalanta Bergamo - Szachtar Donieck

Zapowiedź meczu oraz analiza sportowa!

Obydwie drużyny przegrały swoje spotkanie w grupie C. O ile wynik Szachtaru (0:3) nie dziwi kibiców futbolu, to przegrana Atalanty w Zagrzebiu aż (4:0) mocno dziwi. Atalanta tragicznie rozpoczęła zmagania w Lidze Mistrzów, bowiem był to ich debiut w Lidze Mistrzów, być może przyczyną porażki było złe przygotowanie mentalne.

Atalanta w krajowych rozgrywkach radziła sobie do tej pory bardzo dobrze. Po sześciu kolejkach włoskich zespół ma na koncie 13 oczek, na co złożyły się cztery zwycięstwa, remis, porażka. Atalanta słynie z ofensywnej gry, która znajduje uznanie kibiców na całym świecie. Gwiazdą Atalanty jest kolumbijczyk Duvan Zapata, który w poprzednim sezonie zdobył aż 23 bramki w 37 występach zajmując przy tym drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. W obecnym sezonie po 6 kolejkach ma już 5 trafień, co czyni go wiceliderem tabeli strzelców.

Szachtar Donieck w rodzimej lidze nie ma sobie równych, po 9 meczach i komplecie punktów ma już 10 oczek przewagi nad Desną oraz Dynamem Kijów. Warto wspomnieć o bilansie bramkowym Szachtaru, ten przedstawia się zdumiewająco (28:6). Dominacja ligi przez Szachtar jest aż nadto widoczna, świadczy to o sile i monolicie jaki stanowi Ekipa z Doniecka w porównianiu z innymi ukraińskimi drużynami.

Reasumując, obie drużyny są ofensywnie usposobione i kochają strzelać bramki. Gospodarze dzisiaj zadebiutują przed własną publiczności i zrobią wszystko, aby zrehabilitować się za pierwsze spotkanie z Dinamem. Ambicją Szachtara jest coś więcej niż wygrywanie meczy z biedniejszymi o połowę klubami ligi ukraińskiej i udowodnić coś europejskim drużynom. Naszym zdaniem będzie to overowe spotkanie, w którym obie drużyny będą walczyć jak lew o zwycięstwo.

Typujemy:

TYP 1: BTS kurs @1.65

TYP 2 : +2,5 gola kurs @1.69
TYP 3: Duvan Zapata Strzeli gola @2.30