Wiele osób traktuje zakłady bukmacherskie jako sposób na podniesienie adrenaliny i próbowanie swojego szczęścia w grach, w których wszystko może się zdarzyć. Problem w tym, że mnóstwo obstawiających typerów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie zachowują się jak zawodowcy, a raczej jak rekreacyjni gracze, polegając przede wszystkim na swoim szczęściu lub wybierając pewniaczki o niskim kursie. Tym samym, jeśli nawet mają zysk, to zwykle niewielki.

Niektórzy też są tak zapatrzeni w swoje drużyny piłkarskie, że typują wyniki wyłącznie na ich korzyść. Kłopot w tym, że właśnie tak bukmacher zarabia nie tylko na marży, ale i na błędach osób, nieumiejących spojrzeć trzeźwo na szanse danego zespołu.

Istnieje szereg często powtarzanych błędów, jakie obstawiający mecze notorycznie popełniają. Chcesz wiedzieć, czy i Ty tkwisz w błędnym kole? Albo może pragniesz się ustrzec przed pomyłkami innych graczy? Zachęcamy zatem do lektury poniższego artykułu.

Typowanie, czyli proces, nie skok na kasę

Początkujący typerzy zwykle marzą o jak najszybszym wzbogaceniu się na kilku postawionych zakładach. Obstawiają zwykle niewiele meczów, traktując je jako pewniaki, a widząc, że kursy idą w górę – stale dokładają kolejne typy, by z tylko jednego kuponu wycisnąć jak najwięcej. Niestety, piłka nożna, jak i zakłady bukmacherskie dotyczące innych sportów, niejednokrotnie pokazały, że to łatwa droga do stracenia naprawdę dużych pieniędzy. Dobre typy to zawsze efekt gruntownej analizy, jaka powinna poprzedzać każde spotkanie, które planujesz typować.

Stawianie wyłącznie na pewniaczki

Część amatorów grania u bukmachera decyduje się na obstawianie jedynie topowych drużyn, które, w założeniu, nie powinny przegrywać ze słabszym przeciwnikiem. Wyszukują więc mecze piłkarskie, w jakich uczestniczą dotychczasowi mistrzowie (lub zespoły ulokowane wysoko w tabeli) z teamami, które do tej pory nie pokazały zbyt wiele. Często swoje typy umieszczają na jednym zakładzie, licząc na szybki i pewny zarobek.

Efekt? Przede wszystkim nawet najsilniejszej drużynie czasem zdarza się przegrać. Obstawienie więc kilku zdarzeń na jednym kuponie, co do których ma się pozorną 100% pewność, że będą wygrane, może skończyć się przykrą porażką. Z drugiej strony, jeśli nawet faworyci wygrają, to często są to mecze o niskich kursach. Tym samym zarobek z takiego zwycięstwa jest praktycznie żaden.

Brak strategii na grę

Przygotowanie planu na to, jak będzie się grało to istotna część działalności profesjonalnego typera. Niestety – wielu początkujących graczy sugeruje się nie statystykami i rzetelną wiedzą, a tylko pozycjami zespołów w tabeli. Często też po porażce pierwszego typowanego spotkania, robią kolejne zakłady na inne mecze na dziś, które znalazły się na wcześniejszym AKO lub obstawiają inne, losowe rozgrywki. W rezultacie nierzadko tracą więcej pieniędzy.

Dlatego tak ważne jest, by przygotować sobie konkretną strategię gry. To zaś wymaga wyboru ligi, w jakiej chcesz się specjalizować i zgłębienia faktów oraz statystyk z nią związanych. Obejmuje to m.in. dokładne poznanie drużyn, ich wyników z poszczególnych meczy, zawodników i wielu innych czynników, wpływających na ich grę. Kiedy sezon się skończy, to, mimo że pokusa bywa wielka, lepiej przez ten czas wstrzymać się od typowania zakładów. Zamiast tego dużo korzystniej będzie skompletować informacje dotyczące obserwowanej ligi, by zyskać bardziej pewne typy.

Nieodpowiedni bukmacher

Ostatnim błędem, jaki warto wymienić, jest obstawianie u nieodpowiedniego bukmachera. Czasem początkujący gracze nie przywiązują większej wagi do tego, gdzie postawią swoje zakłady. Tymczasem różne firmy bukmacherskie oferują odmienne kursy na poszczególne spotkania. To oznacza, że można za ten sam mecz piłkarski zgarnąć wyższy zarobek, jeśli tylko gra się w odpowiednim miejscu. I nie dotyczy to żadnych zakładów VIP – to po prostu kwestia różnic między poszczególnymi bukmacherami, pragnącymi przyciągnąć jak największą liczbę typerów.

Obstawiaj z głową!

Powyżej mogłeś zapoznać się z różnymi błędami, jakie popełniają gracze na początku swojej drogi. Zakłady bukmacherskie, wbrew pozorom, to nie tylko ślepy traf. To przede wszystkim rzetelna i wymagająca praca, analiza statystyk i innych danych, pozwalających oszacować szanse na pewne typy, niezależnie, czy to piłka nożna, tenis, czy dowolna dyscyplina sportowa.

Amatorzy gier i obstawiania zawsze mogą też skorzystać z pomocy profesjonalistów. Typerzy dostarczają klientom VIP niezbędne analizy i dobre typy, które pozwalają odnieść sukces!